Imetamisnõustamine
Midagi nii loomikukku ja lihtsat, kui seda on rinnaga toitmine, võib mõnele naisele kahjuks korralik katsumus olla. Põhjuseid, miks Eestis lõpetab pea iga viies ema lapse imetmise, on mitmeid, kuid kõige sagedasemad on beebi madal kaaluiive, probleemid rindadega ja rahutud lapsed, miks otsustatakse imetamine lõpetada.
Suurt rolli mängib ka ühiskond ning vanema põlvkonna soovitused ja müüdid, mis ei lase emmedel rinnapiimaga toita. Informatsiooni on palju ja kättesaadavus tänu internetile lihtne, kuid kuidas leida õige vastus, mis just Sinu probleemile lahenduse annaks? Iga küsimus ja mure on oluline ning julgus paluda abi on esimene samm lahenduste leidmiseks!
Just selleks olen imetamisnõustaja Sinu jaoks olemas. Pakub toetust ja professionaalset infot ning lahendust Sinu küsimustele. Sest iga emme ja beebi on erinev ja läheneda tuleb individuaalselt. Nõustaja aitab Sind ja Sinu pisikest just teile sobiva koostöövormi leidmisel.
Millal pöörduda imetamisnõustaja poole?
Valu rinnaga toitmise ajal: Kui koged valu või ebamugavustunnet rinnaga toitmise ajal, aitan leida õigeid imetamisasendeid ja teha kindlaks võimalikud põhjused valu tekkimisest, selleks võib olla näiteks vale haakumine või rinnanibu probleemid.
Laps ei haaku rinnaga: Kui lapsel on raskusi rinnaga haakumisel või tal on imemisega probleeme, annan praktilisi nõuandeid, kuidas parandada lapse rinnaga toitmise oskusi.
Piimatootmise mured: Kui tunned, et piima tootmine on ebapiisav või kui laps ei näi saavat piisavalt toitu, aitan hinnata olukorda, pakkudes toetust ja soovitades erinevaid võimalusi piimatootmise suurendamiseks.
Rinnanibu probleemid: Kui Sul esineb rinnanibudes pragusid, põletikku või muud tüüpi probleeme, annan nõu, kuidas neid probleeme leevendada ja ennetada.
Imetamisasendite küsimused: Kui soovid õppida erinevaid imetamisasendeid või kui Sul on küsimusi õige imetamistehnika kohta, jagan Sinuga praktilisi näpunäiteid ja juhiseid, et imetamine oleks mugav nii Sulle kui beebile.
Emotsionaalsed väljakutsed: Kui imetamine tekitab Sulle emotsionaalseid väljakutseid, näiteks stressi, ärevust või masendust, pakun toetust ja suuniseid, kuidas leevendada emotsionaalseid pingutusi.
Rinnapiima tootmise lõpetamine: Oled kaotanud beebi ja soovid nõu mida teha piimaga, mis on rindadesse tekkinud.
Üldised küsimused imetamise kohta: Kui Sul on üldisi küsimusi imetamise kohta, nagu imetamise eelised, imetamise ajakava või muud teemad, saan sind nendel teemadel nõustada ning jagada asjakohast teavet ja nõuandeid.
Kokkuvõttes, iga olukord on ainulaadne, ja kui tekib mure või küsimus imetamisega seotud teemadel, on alati mõistlik pöörduda imetamisnõustaja poole. Imetamisnõustaja pakub praktilist abi, tuge ja teadmisi, et muuta imetamine võimalikult mugavaks ja edukaks.
Soovitame ühendust võtta juba raseduse ajal, sest just siis saad nõustajaga koos ettevalmistada sünnitusjärgseks ajaks, selleks et imetamine algaks teadlikult ja kergelt. Hea tahtmise juures on alati võimalik last rinnaga toita, kõik oleneb emmest endast, tema eesmärkidest ja soovidest. Iga naine teab ise, kui kaua ta on valmis last rinnaga toitma. Nõustaja aktsepteerib ja austab siinkohal Sind ja Sinu soove täielikult. Koos leiate teile kahele kõige sobilikuma ja vastuvõetavama viisi sellel teekonnal.
Imetamisnõustamine kestab maksimaalselt 2 h. Sel ajal
vaatab nõustaja üle beebi imemisvõtte ja vajadusel kohendab võtet ja/või asendit.
Räägite Sinu murest ja leiate nõustaja abiga sellele sobiliku lahenduse, nõustaja paneb paika ka
konkreetse plaani edaspidiseks. Visiidi järgselt saadetakse Sulle kohtumisel räägitu
ka e-mailiga, et Saaksid endale sobival ajal detaile meelde tuletada. On täitsa
loomulik, et kõik ei pruugi meelde jääda. Vastavalt plaanile, võtab nõustaja Sinuga
uuesti ühendust telefoni teel kokkulepitud ajal.
Imetamisnõustamist pakub Hoitud Naine eestvedaja Marie. Täpsmalt saad lugeda Marie kohta hoitudnaine.ee lehelt.